امروز پنجشنبه 22 آذر 1397

آخرین مهلت ثبت ایده در سامانه

ادامه مطلب: آخرین مهلت ثبت ایده در سامانه به اطلاع کلیه ایده پردازان محترم می رساند مهلت ثبت ایده در سامانه تا ساعت 24 مورخ 1397/09/12می باشد.

تمدید مهلت ثبت ایده

ادامه مطلب: تمدید مهلت ثبت ایده

به اطلاع کلیه ایده پردازان محترم می رساند نظر به تقاضای فرهیختگان گرامی جهت ثبت ایده، مهلت ثبت ایده ها در سامانه تا پایان روز یازدهم آذر ماه تمدید شد

"نوآوری" را نیز در کنار "فناوری" به رسمیت بشناسیم

ادامه مطلب: خدای بزرگ را سپاسگزاریم که پس از برگزاری توأم با موفقیت و بالنده سیزده دوره از "جشنواره ملی ایده های برتر"، هم اکنون این رویداد بزرگ فرهنگی و فناورانه به نامی آشنا و بخشی ثابت از برنامه های بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری تبدیل شده است. 
بانیان و سیاست گذاران "جشنواره ملی ایده ای برتر" در پارک علم و فناوری یزد بر این اعتقادند که در جهت تکمیل زنجیره تولید ارزش و توسعه درونزای اقتصاد دانش بنیان، می بایست "نوآوری" را نیز در کنار "فناوری" به رسمیت بشناسیم و با ملاحظه ارتباطات عمیق و تفاوت های ظریف این دو حوزه، راهبردهای معینی را نیز در راستای توسعه "نوآوری" پیگیری نمود.
خوشبختانه در آستانه برگزاری چهاردهمین دوره از "جشنواره ملی ایده های برتر" شاهد به ثمر نشستن گوشه ای از نتایج سیاست های تخصصی و ترویجی در حوزه "نوآوری" هستیم و شاهد آن هستیم که "نوآوران ارزش آفرین" در کنار فناوران و پژوهشگران مورد تمجید و تشویق قرار می گیرند.  
البته در مسیر نهادینه ساختن "نوآوری" در فرهنگ، اقتصاد و نهادهای اجتماعی هنوز راهی طولانی رویاروی پارک های فناوری قرار داشته و مخصوصاً به شفافیت در بسترهای حقوقی و محترم شمردن مالکیت معنوی نیازمندیم.
حرکت مؤثر و معنادار در جهت پاسخگویی به نیازهای مشهود جامعه در بستر نوآوری نیز از سیاست های همیشگی دبیرخانه برگزاری "جشنواره ملی ایده های برتر" بوده است. بر همین اساس در جشنواره چهاردهم تأکید ویژه ای برحوزه آب به عنوان یکی از چالش های ملی و مسأله اول استان یزد وجود داشته و صنعت بزرگ كاشي و سرامیک نیز به عنوان یکی از محورهای عمده توسعه یزد مورد توجه ویژه بوده است.
برگزاری متوالی و موفقیت آمیز "جشنواره ملی ایده های برتر" در ابعاد ملی جز با حمایت همه جانبه مدیران ارشد وزارت متبوع، استان و همکاران پر تلاش ستاد برگزاری در پارک علم و فناوری یزد ممکن نبوده و لازم است از حسن همکاری یکایک این عزیزان سپاسگزاری نمود.

خلاقيت و ايده‌پردازي از مهم‌ترين و اساسي‌ترين قابليتها و توانايي های انسان و بنيادي‌ترين عامل ايجاد ارزش است

ادامه مطلب: خلاقيت و ايده‌پردازي از مهم‌ترين و اساسي‌ترين قابليتها و توانايي های انسان و بنيادي‌ترين عامل... خلاقيت و ايده‌پردازي از مهم‌ترين و اساسي‌ترين قابليتها و توانايي های انسان و بنيادي‌ترين عامل ايجاد ارزش است که در همه‌ي ابعاد و جوانب زندگي وي نقش کاملاً حياتي ايفا مي‌نمايد. با افزایش نیازهای بشری به دلیل افزایش جمعیت و ورود به عصر مدرن، موضوع خلاقيت و ايده‌پردازي روز به روز اهميت بيشتري يافته و به عنوان ریشه و اساس تولید و توسعه تکنولوژی  همواره به آن توجه فزاينده‌اي در سطح جهان، خصوصا در کشور های پیشرفته و صنعتی شده است چرا که نمی توان تردید کرد که امروز رسیدن به توسعه همه جانبه و پایدار نیازمند فناوری های نوینی است که بذر آن را ایده های خلاقانه و افراد دارای این خلاقیت شکل می دهند. پارک های علم و فناوری به عنوان نظامی منسجم برای تولید و توسعه فناوری در جهان سالهاست که شناخته شده اند و شاید بهترین بستر برای پرورش و رشد این ایده ها و نوآوری ها به شمار روند، لذا جشنواره ایده های برتر به‏عنوان اولین حلقه زنجیره ایده تا محصول با هدف ترویج فرهنگ خلاقیت و نوآوری، شناسایی استعدادهای خلاق و برقرای ارتباط با آنها به ابداع پارک علم و فناوری یزد فعالیت خود را از سال 1382 آغاز نمود و برگزاری سالانه جشنواره در دستور کار این پارک قرار گرفت. امسال نیزامیدواریم چهاردهمین دوره این جشنواره همچون سالهای گذشته به همت همه دست اندرکاران شاهد برگزاری هرچه موفق تر این رویداد بزرگ باشیم.

آغاز فرآیند ثبت ایده در سامانه چهاردهمین جشنواره ایده های برتر

ادامه مطلب: آغاز فرآیند ثبت ایده در سامانه چهاردهمین جشنواره ایده های برتر

به اطلاع کلیه ایده پردازان محترم می رساند سامانه ثبت ایده چهاردهمین جشنواره ایده های برتر در تاریخ 1397/08/26 فعال خواهد شد.