امروز چهارشنبه 26 دي 1397

"نوآوری" را نیز در کنار "فناوری" به رسمیت بشناسیم

b_200_200_16777215_00_images_b96.jpgخدای بزرگ را سپاسگزاریم که پس از برگزاری توأم با موفقیت و بالنده سیزده دوره از "جشنواره ملی ایده های برتر"، هم اکنون این رویداد بزرگ فرهنگی و فناورانه به نامی آشنا و بخشی ثابت از برنامه های بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری تبدیل شده است. 
بانیان و سیاست گذاران "جشنواره ملی ایده ای برتر" در پارک علم و فناوری یزد بر این اعتقادند که در جهت تکمیل زنجیره تولید ارزش و توسعه درونزای اقتصاد دانش بنیان، می بایست "نوآوری" را نیز در کنار "فناوری" به رسمیت بشناسیم و با ملاحظه ارتباطات عمیق و تفاوت های ظریف این دو حوزه، راهبردهای معینی را نیز در راستای توسعه "نوآوری" پیگیری نمود.
خوشبختانه در آستانه برگزاری چهاردهمین دوره از "جشنواره ملی ایده های برتر" شاهد به ثمر نشستن گوشه ای از نتایج سیاست های تخصصی و ترویجی در حوزه "نوآوری" هستیم و شاهد آن هستیم که "نوآوران ارزش آفرین" در کنار فناوران و پژوهشگران مورد تمجید و تشویق قرار می گیرند.  
البته در مسیر نهادینه ساختن "نوآوری" در فرهنگ، اقتصاد و نهادهای اجتماعی هنوز راهی طولانی رویاروی پارک های فناوری قرار داشته و مخصوصاً به شفافیت در بسترهای حقوقی و محترم شمردن مالکیت معنوی نیازمندیم.
حرکت مؤثر و معنادار در جهت پاسخگویی به نیازهای مشهود جامعه در بستر نوآوری نیز از سیاست های همیشگی دبیرخانه برگزاری "جشنواره ملی ایده های برتر" بوده است. بر همین اساس در جشنواره چهاردهم تأکید ویژه ای برحوزه آب به عنوان یکی از چالش های ملی و مسأله اول استان یزد وجود داشته و صنعت بزرگ كاشي و سرامیک نیز به عنوان یکی از محورهای عمده توسعه یزد مورد توجه ویژه بوده است.
برگزاری متوالی و موفقیت آمیز "جشنواره ملی ایده های برتر" در ابعاد ملی جز با حمایت همه جانبه مدیران ارشد وزارت متبوع، استان و همکاران پر تلاش ستاد برگزاری در پارک علم و فناوری یزد ممکن نبوده و لازم است از حسن همکاری یکایک این عزیزان سپاسگزاری نمود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی